«

»

אפר' 29 2009

דוגמא 2 מניות – פולירם

החברה עוסקת בשני תחומי פעילות עיקריים:

תרכובים טרמופלסטיים הנדסיים: פיתוח, ייצור ושיווק תרכובים טרמופלסטיים הנדסיים, אשר הינם תערובות של חומרי גלם פלסטיים, הבנויים מפולימרים שונים בצירוף עם תוספים שונים.
משפחת הבונדירם: פיתוח, ייצור ושיווק מקשרים, משפרי אימפקט ודבקים. המקשרים ומשפרי האימפקט הינם מוצרים אשר משמשים כתוסף נלווה לתערובות אותם מייצרים יצרני התרכובים הטרמופלסטיים, לרבות פולירם עצמה, על מנת לחבר בין החומרים השונים בתערובות המסופקות ללקוח הסופי ולשפר את תכונותיהם. המקשרים מיועדים לשיפור הקשר בין סיבי הזכוכית לפולימר בתרכוב. מוצרי הבונדירם מחליפים חומרי גלם שפולירם נהגה לרכוש בעבר מספקים אחרים.

להלן גרף מחיר המניה למול מכפיל ההון הידוע שלה:

poliram

 

תאריכי הפוזיציה: 12.02.2009-02.04.2009

 

מחיר רכישה: 294.5.

 

אפסייד: 589 ( (100%).

 

דאונסייד: 196 (33%-).

 

מניעים לכניסה לפוזיציה:

 

  • מדובר בחברה בעלת פעילות ייחודית וכזו בעלת שולי רווחיות לא רעים בכלל. לפי תפיסתי, מכירות החברה מושפעות במידה לא מעטה מהמצב הכלכלי בעולם ולכן במצב של מיתון תהיה השפעה לרעה על החברה. אך בד בבד, הביקוש למוצרי החברה אינו מאוד גמיש וברמת המחירים של המניה, מדובר ברכישה עם דאונסייד נמוך יחסית.

 

  • מכפיל ההון של החברה בעת פתיחת הפוזיציה עמד על כ-0.5 – כלומר, שווי השוק עמד על כ-52 מיליון ש"ח, כאשר לפי הערכתי, באותו העת כ-16.5 מיליון היו במזומן ובנכסים פיננסים. מצבת נכסים זו מעמידה את החברה במצב נוח יחסית, כאשר לא תזדקק לאשראי חיצוני כדי להמשיך את פעילותה וכן קיימת אפשרות (אמנם לא סבירה לדעתי) של חלוקת דיבידנד גדול.

 

  • הרווח הנקי של החברה לשלושת הרבעונים הראשונים של 2008 והרבעון האחרון של 2007 הסתכם ב-13 מיליון ש"ח, דבר שהעניק לחברה מכפיל רווח היסטורי של 4. לי, היה ברור שהרבעון הרביעי של שנת 2008 אמור להיות גרוע, הן בהקשר של הוצאות מימון בגין הפסדים בתיק ניירות הערך של החברה וכן בהקשר של קיטון בביקושים ואף בעיות בגידור העלויות, אבל סה"כ שולי הביטחון ברמת המחירים שאליה הגיעה המניה הפכו את הפוזיציה לכזו בעלת סיכון נמוך יחסית.

 

  • מניע שולי יותר הוא סנטימנט השוק. בעת הכניסה לפוזיציה, השוק החל בתיקון שלו מהשפל שהיה, מניות החלו להתרומם, אך מניה זו לא עלתה עדיין. בהינתן כל הדברים שהוזכרו לעיל, להערכתי החברה בעלת פוטנציאל אמיתי לעליות ועצם זה שהיא טרם השתתפה ב'חגיגה' ועדיין נותרה במחיר אטרקטיבי מסייעת להחלטה. כלומר, לא רק האפשרות לעליות מעניינת, אלא הירידה במפלס הפאניקה בשווקים מקטינה את הדאונסייד. הדאונסייד עצמו נקבע במידה רבה על ידי השפל שנקבע על ידי המניה במהלך שיא הפאניקה.

 


«

»

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    מכפיל הרווח גבוהה לדעתי החברה לא מעניינת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>