«

»

אוק' 02 2014

מודל חוזק יחסי, נאסדאק מול S&P500 – חלק 3: גיליון חישובים

החלק הזה הגיע קצת באיחור, אבל הגיע בכל זאת. למי שלא קרא את שני החלקים הראשונים של המודל: חלק ראשון הגדיר והציג תוצאות, החלק השני דן בשימושים פרקטיים. החלק הזה יהיה קצר, הוא יציג את גיליון החישובים והוא מיועד למי שרוצה לעקוב אחרי המודל ולראות את החישובים בעצמו.

האופן שבו היחס בין הנאסדאק ל-SPX מחושב הוא פשוט ביותר. מחלקים את המחיר של הראשון בשני. כדי לדעת אם היחס עולה, נשווה אותו לממוצע של 10 המופעים האחרונים.

מי שמעוניין לעקוב, יכול לעשות זאת באמצעות הקישור לגיליון גוגל, שגם מציג את הגרף המתעדכן אוטומטית הבא.

 

אני מצרף גם גיליון אקסל, למי שרוצה לראות פירוק של הטריידים האחרונים והשוואה של המודל בשנים האחרונות מול ביצועי השוק.

אם יש שאלות לגבי גיליון החישובים, או אם יש הערות לגבי הרחבה של המודל ובדיקות נוספות שלו, אני אשמח לשמוע. פה ושם בעתיד אפרסם שינויים בסטטוס של המודל אם אראה לנכון.

   

«

»

תגובה אחת

  1. אבי ג.

    מאיר,
    נראה לי שהפוסט הזה הגיע ממש בזמן !! אני רואה את תיק ההשקעות שלי באדום כבר שבועיים לפחות וגם לפי קריטריונים שלי צריך למכור. גם כאשר שיניתי את הממוצע בגיליון אקסל שלך (עותק) מ-10 ל-21 ימי מסחר (= פחות פאניקה) התוצאה לא השתנתה : צריך למכור.
    נחמה יחידה: עליית שער הדולר לאחרונה תוסיף כמה שקלים………….
    תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>