מדריך למשתמש בתמונה הגדולה

ברוכים הבאים לאתר התמונה הגדולה - The Big Picture

קצת על המבנה ועל התמצאות באתר

האתר מחולק למדורים ולקטגוריות. תחת המדור מאמרים תוכלו למצוא חומר מעמיק בנושאים שונים. המטרה שלנו היא לא להזכיר כל דבר שקשור לשוק ההון, אלא לקחת מספר תחומים, ידועים יותר או ידועים פחות, ולכתוב עליהם באריכות, לשאול שאלות, לפתוח כיווני חשיבה ולתת כלים לקורא להבנה מעמיקה של הנושאים. בין השאר, אפשר למצוא מאמרים בנושא הערכת שווי והשקעה בדרך של איתור הזדמנויות. אנו נעדכן את המדור הזה ככל שנגבש מספיק חומר מקיף בנושא מסויים.

את המדור מושגי יסוד פתחנו למשקיע המתחיל. הוא מחולק לקטגוריות המכילות מאמרים ושאלות נפוצות בתחומים שונים. גם כאן המטרה שלנו היא לא לתת מילון מושגים או פירושים לאקונים לביטויים שונים, אלא להסביר ולפרט מושגים שונים שמשקיעים מתחילים נתקלים בהם. לא ניתן רשימת ערכים שתכסה כל תחום בשוק ההון, אלא נבחר מושגים ושאלות שאנו חושבים שיש להסבר שלנו ערך מוסף מעבר לקיים. חלק מהביאורים וההסברים נכתבו על ידי איש השקים ותודתנו נתונה לו על שהסכים לאפשר לנו להשתמש בחומר.

מדור המידע ייחודי בכך שאין בו מלל אלא מידע מעובד שאותו אנו מחשבים בצורה אוטומטית. כאן תוכלו למצוא גרפים עדכניים, ובעתיד גם מידע היסטורי להורדה.

במדור הכללי יתפרסמו תכנים שוטפים שייגעו לרוב לעניינים שעומדים על הפרק או סתם מידע שימושי כמו מקורות קריאה, מחקרים וכלים שונים שנשמח לשתף וגם דברים שקשורים פחות לשוק ההון אבל מעניינים, מהנים או שימושיים.

 

בנוסף, כל מאמר מסומן בתגיות שמקשרות מאמרים שונים מקטגוריות שונות.

 

דעות אישיות, מקורות, פוזיציות

כל החומר הכתוב משקף תמיד את דעות הכותב ושלו בלבד. נשתדל תמיד לתת הפניות למקורות מהם קיבלנו את המידע. אם הדבר נשמט או נשכח נשמח לקבל תזכורת ידידותית.

אנו לא חפים מטעויות והרבה מהדברים שנכתוב יתבררו בדיעבד כשטות מוחלטת. כמי שמתעסקים הרבה שנים בשוק ההון למדנו לטעות המון ולמדנו לקבל את התיקונים ממשקיעים אחרים או מהשוק, לפעמים בחינם ולפעמים תמורת סכומים לא מבוטלים. כל קורא צריך לקחת זאת בחשבון ולהטיל ספק בכל מה שהוא קורא. אין בכוונתנו לערוך בדיעבד או לשנות שום דבר מהכתוב, למעט שגיאות כתיב או תחביר.

למרות שרוב החומר לא מתעסק בנכסים שאנו מחזיקים, עדיין יכול להיות מקרה שבו נכתוב או נתייחס לחברה או נייר שיש לאחד מאיתנו אינטרנס בהם, חלקי או מלא, ישיר או עקיף. לא נציין זאת ישירות בכתב והקורא יכול לצאת מנקודת הנחה ביקורתית שיש לנו אינטרנס בכל מה שנכתב ולהתייחס בהתאם. זוהי גישה בריאה ואנו מעודדים אותה.

המלצות

בהמשך לנקודות הקודמות, בוודאי שאין לראות בכתוב משום המלצה לשום פעולה. לא רק בגלל ההיבט המשפטי של העניין, אלא בגלל שאין אנו מתיימרים או יכולים או רוצים לתת המלצות לפעילות בניירות ערך.

אנו מאמינים שכל משקיע צריך לגבש לעצמו צורת חשיבה ושיטת השקעה ייחודיים ולהגיע למסקנות בעצמו. מטרת האתר היא לעודד חשיבה, לפתח דיון ולתת כלים למשקיעים וסוחרים.

תגובות

אנו מעודדים תגובות באתר ורוב עמודי התוכן פתוחים לתגובות, אם כי לא כולם. אין לנו בעייה עם תגובות שמקשרות לאתר הכותב ובתנאי שהתגובה לא נכתבה רק למטרת ההפניה. אנו מצפים מהמגיבים לכתוב בצורה ברורה, לשאול או לענות לעניין. ביקורת מנומקת על הכתוב לעולם מבורכת. המסלול המהיר למחיקה וחסימה הוא: פרסום תגובות תחת שמות ניקים שונים, התנהגות טרולית [אם צריך לתת כאן לינק לוויקי, כנראה שיש לך התנהגות כזו], השתלחות פוגעת בכותבים או במגיבים אחרים באתר.

פרסומות

אחרי שנת פעילות ראשונה התחלנו לפתוח את האתר לפרסומות. זהות המפרסמים חשובה לנו, ואין כוונה שפרסום כלשהו ישפיע בשום צורה על התוכן הנכתב באתר.

קישור ממומן הוא קישור לאתר חיצוני, ואין אנו אחראים או שולטים על התוכן המתפרסם שם. במידה ואתר היעד מכיל המלצות לפעילות בשוק ההון, אין אנו לוקחים חלק בהן או מעודדים אותן.

 

 


2 תגובות

  1. דני

    מאיר שלום. בניתי תיק מספר-6 על קרנות מחקות. ברצוני לדעת אם אמכור את החלק האגחי ואקנה למשל אגח 5904 צמוד מדד אני אמור לקבל פעם בשנה ריבית קופון בסך 4%. לאחר מכן אוסיף את הסכום שהתקבל מהקופון בחזרה לתיק לפי ההקצעה שלי וכך הלאה כל שנה. האם זה אפשרי או להישאר בתיק -6.

  2. דני

    לא קיבלתי עזרה. מישהו יכול לענות. תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>