מה החשיבות של ביטוח אחריות מקצועית?

בעלי מקצועות חופשיים רבים כיום, כמו: אדריכלים, רופאים, עורכי דין, קוסמטיקאיות, אנשים העוסקים ברפואה אלטרנטיבית ועוד, חשופים בפני תביעות של לקוחות שאינם מרוצים משירותיהם, או שטוענים לרשלנות. בעוד שבעבר תביעות מסוג זה הזיקו לבעלי מקצועות חופשיים, כיום הם יכולים להמשיך במקצוע שלהם הודות לקיום של ביטוח אחריות מקצועית. האם ביטוח זה חובה? כל זה ועוד בשורות הבאות:

תוכן עניינים

מה זה ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית מגן על בעלי מקצועות חופשיים מפני תביעות שנגרמו עקב רשלנות שלהם או של מישהו מעובדיהם, מפני טעויות שנעשו בתום לב ומפני תביעות נוספות שמוגשות על ידי לקוחותיהם בעבר או בהווה.

כאשר רוכשים ביטוח אחריות מקצועית, ניתן ליהנות מכיסוי של הוצאות משפטיות והוצאות נוספות הקשורות לתביעה שהוגשה על ידי לקוחות כאלו ואחרים. כדי לוודא שאתם מקבלים את הכיסוי הטוב ביותר, ניתן לנסח עבורכם פוליסה מותאמת אישית שתעניק לכם כיסוי ביטוחי עד לגובה שיוסכם מראש עליכם ועל חברת הביטוח שלכם.

באופן הזה, תביעות על ידי צד שלישי לא יזיקו לפרנסה שלכם ויאפשרו לכם לשלם על הוצאות הקשורות לתביעה באמצעות כספי הביטוח ולא מכספים שיצאו מהכיס שלכם.

בעלי המקצוע החשופים ביותר לתביעות רשלנות הינם בעלי מקצוע כמו מהנדסים, רופאים, עורכי דין וכמובן גם מקצועות הטיפול כמו מאמני כושר ורפואה אלטרנטיבית.

לדוגמה – ביטוח אחריות מקצועית למטפלים אלטרנטיביים תעניק למטפלים כיסוי מלא במקרה בו המטופך יפצע במהלך טיפול ויגיש תביעת רשלנות בבית משפט.

בחירת ביטוח אחריות אישי

כל בעל מקצוע חופשי צריך לבחור ביטוח אחריות אישי המתאים למקצוע שלו וגם לאחריות שהוא נושא על כתפיו. נוסף על כך, חשוב שתבחרו ביטוח שיעניק לכם את הכיסוי הנרחב ביותר תוך תשלום של פרמיה שאתם יכולים לעמוד בה מבחינה כלכלית. באופן הזה תוכלו להיות רגועים שאתם מכוסים, לכל צרה שלא תהיה, ושלא תחוו נזקים משמעותיים עקב תביעות צד שלישי.

בעלי מקצועות לא מעטים חשופים כיום לתביעות העלולות להזיק לפרנסה שלהם וגם לעתיד המקצועי שלהם. על מנת שתוכלו לעסוק במקצוע שלכם ללא חשש, חשוב שיהיה לכם ביטוח אחריות אישי שיסיר מעליכם את נטל תשלום ההוצאות המשפטיות וכן הפיצויים שאולי תצטרכו לשלם אם הצד השלישי יזכה בתביעה נגדכם.

אפשר לעזור לכם?

אולי יעניין אתכם:

אפשר לעזור לכם?

תפריט נגישות