מה חשוב לדעת כשרוכשים ביטוח ריסק ומדוע צריך אותו?

ביטוח ריסק הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר בחיו של בן אדם. ביטוח זה יבטיח לבן או בת הזוג אפשרות לשמור על רמת החיים במקרה שחס וחלילה יש אירוע של מוות למבוטח. מה חשוב להכיר בביטוח חיים? הכל במאמר הבא:

תוכן עניינים

ביטוח ריסק – מה חשוב להכיר?

מהו חשיבותו של ביטוח ריסק ומדוע הוא קריטי לביטחון של המשפחה? מספר נקודות חשובות בשביל לקבל החלטות נבונות:

מרבית האנשים, ובעלי משפחה במיוחד, נוטים לתכנן את חייהם המשותפים כמה שנים קדימה כדי שיוכלו לבנות בסיס כלכלי יציב עבור כל בני המשפחה. אחד המצבים שאף הורה אינו רוצה לחשוב עליו הוא מה יקרה לילדיו במקרה של פטירה שלו או של בן/בת זוגו. למרות האפשרות המרתיעה של פטירה בטרם עת של הורה אחד או חלילה – אפילו שניהם, זו אפשרות ממשית שחשוב להתכונן לקראתה על הצד הטוב ביותר. כדי לעשות זאת, חובה לעשות כיום ביטוח ריסק שיאפשר לבני המשפחה להתקיים במקרה שבו אחד ההורים הולך לעולמו בטרם עת.

ביטוח ריסק – מה עליכם לדעת?

ביטוח ריסק הוא בעצם ביטוח חיים, כלומר ביטוח אשר מפעילים כשהאדם המבוטח נפטר, כאשר ביטוח מהסוג הזה נפוץ במיוחד אצל הורים שרוצים להיות רגועים שילדיהם יהיו מכוסים מבחינה כלכלית במקרה שהם ילכו לעולמם. כדי שניתן יהיה לדעת מה סכום הביטוח הנדרש וכדי שתוכלו לקבל ביטוח ריסק מקיף, חשוב להכניס לשיקול מספר פרמטרים חשובים הקשורים לאופי המשפחה, להכנסותיה ולסוג הכיסוי בביטוח:

או לחלופין יכול להוות כיסוי לביטוחי שותפים ,אנשי מפתח וכיו"ב

פרמטרים חשובים בביטוח חיים שחשוב להכיר:

  1. מה הוא סכום הביטוח ה"מתאים"

    אין נכון או לא נכון בסעיף זה אך יחד עם זאת חשוב לנסות להעריך את ההוצאות החודשיות העתידיות שידרשו אליהם האלמנ/ה ונכון להכפיל אותם ב10 שנים על מנת שיהיה סכום משמעותי – לדוגמה משפחה עם הוצאות חודשיות של 10,000 ש"ח (ללא משכנתא שמבוטחת בנפרד ראה לינק…) רצוי שיבוטחו ב1.2. מיליון ש"ח לפחות.

  2. מרכיב הזמן

    ככל שמתבגרים עלות הביטוח עולה כך שתמיד רצוי לעקוב ולוודא שהפרמיה המשולמת תואמת לסיכון שיש לבטחו.

  3. הבדלי הכנסות

    זוגות רבים בוחרים לעשות ביטוח חיים בסכום זהה לכל אחד משניהם, אך זוהי טעות. לרוב יש הבדלים בהכנסות של שני בני הזוג, ולכן יש לחשב כל אחד בסכום שונה

מן הסתם יש לבטח גבר שמרוויח 40,000 ש"ח בסכום גבוה מאשר אשה שמרוויחה 4,000 ש"ח (או הפוך) על מנת שלא תשולם פרמיה עודפת עבור כיסוי ביטוחי גבוהה מידי ביחס להכנסה.

קבלת סכום הביטוח

ניתן לקבל את הסכום של ביטוח חיים במלואו באופן חד פעמי, או לפרוס אותו לתשלומים – כמובן כל משפחה והצרכים שלה – יש שיעדיפו לקבל סכום חד פעמי ולקנות איתו נכס ויש שיעדיפו רנטה חודשית שתכה התחייבויות שוטפות.

במידה ותרצו להתייעץ מהו הסכום הרצוי והמצוי אנא פנו אלינו ונשמח להפנות אתכם לאיש מקצוע

אפשר לעזור לכם?

אולי יעניין אתכם:

אפשר לעזור לכם?

תפריט נגישות