האם בדקתם לאחרונה מהו הסטטוס הפנסיוני שלכם?

במהלך שנות העבודה שלנו, אנו צוברים כספים בקרן הפנסיה שמתנהלת לאורך עשרות שנים ומאפשרת לנו ליהנות מרווחה כלכלית גם בשנים שבהן אין אנו יכולים לעבוד על פי חוק. החשיבות של ניהול תקין של קרן הפנסיה עצומה לעין שיעור, אך אנשים רבים אינם בודקים מה הסטטוס שלה לאורך השנים ונותנים לעניינים להתנהל באופן כמעט אוטומטי. על מנת שלא ייווצרו בעיות כספיות לאחר תקופת הפרישה, חשוב להיות מודעים באופן שוטף לאחד הדברים החשובים ביותר במהלך שעות העבודה – סטטוס פנסיוני.

תוכן עניינים

ניהול פנסיה תקין – כך תוכלו להיות רגועים

החוקים בישראל מאפשרים לגברים לצאת לפנסיה בגיל 67, ולנשים בגיל 64 או בגיל 67, למרות היכולת לקבל קצבת ביטוח לאומי החל מגיל 64. על פי חוק, כל מעסיק צריך להפריש סכום מסוים בכל חודש לקרן הפנסיה של כל עובדיו על מנת שיוכלו לקבל סכום קבוע בכל חודש כאשר הם יצאו לפרישה. הפנסיה בגיל הפרישה היא בעצם חלופה למשכורת שהתקבלה במהלך השנים, והיא מאפשרת לשמור על אורח חיים תקין גם בשנים שבהן לא ניתן לעבוד.

סטטוס פנסיוני יכול להשתנות במידה ניכרת בהתאם לתנאי ניהול הפנסיה, כלומר הפנסיה של כל אחד משתנה בהתאם למשכורת שלו, לדמי הניהול שלו, לאחוזי צבירה ועוד. כאשר הפנסיה אינה מטופלת כהלכה, הסכום של כספי הפנסיה בגיל הפרישה עלול שלא להיות מספיק עבור צרכים בסיסיים וגם עבור תשלום חשבונות.

בדיקת סטטוס פנסיוני עדכני

השינויים שאנו עוברים במהלך חיינו, כמו מעבר בין בנקים, החלפה של מקומות עבודה והחלפה של ביטוחים פנסיוניים גורמים לשינויים של סטטוס הכספים שלנו, בייחוד בקרן הפנסיה שלנו. כתוצאה מהשינויים הללו כספים עלולים "ללכת לאיבוד", עלולה להיות כפילות בביטוחים ודמי הניהול עלולים להשתנות ו"לאכול" חלק מהסכום של הפנסיה.

אובדן של כספי פנסיה עלול להשפיע לרעה על הסכום שמצטבר עבור גיל הפרישה, ולכן חשוב להיות עם יד על הדופק בכל הנוגע לתנאי הפנסיה שאתם מקבלים ולדמי הניהול שלכם. כדי למנוע זאת, יש לבצע בדיקת סטטוס פנסיוני שתוכל לגלות לכם האם יש בעיות בניהול הפנסיה שלכם והאם אתם זכאים לכספים שאתם כלל אינכם מודעים אליהם.

במקרה שבו תגלו שניהול הפנסיה שלכם אינו תקין, תוכלו להשוות בין חברות וקרנות שונות, לבדוק מה הם דמי הניהול הנמוכים ביותר שניתן לשלם והאם יש לכם "כספים אבודים" שעליכם לאחד במקום אחד.

רווחה כלכלית בגיל הפרישה תלויה במידה ניכרת בסכום של כספי הפנסיה שאנו צוברים במהלך שנות העבודה הפעילות שלנו. הסכום הסופי שיש בקרן הפנסיה שלנו מושפע מגורמים רבים שמרבית האנשים כלל אינם מודעים אליהם, מה שעלול לגרום לאובדן של סכומים נכבדים מאלו שמגיעים לכם. ניתן למנוע את המצב הזה בקלות על ידי בדיקת סטטוס פנסיוני באופן קבוע ושמירה על ערנות בכל הנוגע לצבירת כספי הפנסיה שלכם ולאחוזים שאתם משלמים על הקרן שלכם.

אפשר לעזור לכם?

אולי יעניין אתכם:

אפשר לעזור לכם?

תפריט נגישות