«

»

אפר' 29 2009

דוגמא 1 אג"חים – גזית

גזית אג"ח ח'

 

ריבית הנקובה: ריבית תלבור + 0.75%, המשולמת פעמיים בשנה.

תאריכי הפוזיציה: 30/12/2008-07/01/2009

מחיר רכישה: 33.5 לנייר.

אפסייד: שער 50 (51.5%).

 דאונסייד - 30 (9.1%-).

 

מניעים לכניסה לפוזיציה:

  • האג"ח נמצא במחיר אבסולוטי נמוך, כאשר במקרה של דיפולט, ישנה הסתברות גבוהה שתראה את הקרן בחזרה כחלק מהסדר נשיה. דבר זה הופך את הפוזיציה לבטוחה מאוד במושגי דאונסייד. ניתן לראות גם לפי המחיר באג' של האג"חים הנוספים של החברה כי הם לא נסחרים ברמה שנותנת הסברות גבוהה לפשיטת רגל - רמה של כ-60 ויותר אג' לנייר.
  • נעשה תמחור השוואתי בין האג"חים של החברה, כאשר התשואה לפדיון במונחי ברוטו הייתה דומה יחסית, אך השערים של שאר האג"חים היו גבוהים משמעותית משל אג"ח ח' של החברה (האג"חים האחרים הינם בעלי ריבית נקובה קבועה). דבר זה מעיד שנעשה ניסיון להשוות תשואה ברוטו בין הניירות, כאשר נעשתה התעלמות כי אג"ח ח' הוא בעל ריבית משתנה. כלומר, הריבית הנקובה של האג"ח נמוכה בסביבת הריביות הנוכחית ולכן כדי שהתשואה ברוטו תהיה זהה לעומתו והסדרות האחרות - הניכיון בנייר צריך להיות משמעותי.
  • דבר זה הביא לכך שהאג"ח בטוח יותר כפי שנזכר לעיל. מאידך, בתרחיש של העלאת ריביות עתידי, האג"ח לא יסבול מהפסדי הון, כי הריבית הנקובה בו תעלה בהתאם ולכן גם בהקשר זה מדובר באג"ח בטוח (גם אם אפשרות של העלאת ריבית נראית רחוקה כעת).
  • אפשר אפילו לראות את האג"ח, בעקבות הניכיון הגדול בו, בעל מינוף אפשרי גדול יותר, אם החששות לגבי החברה יתבדו. כלומר, הפוטנציאל במושגי אחוזים (כלומר, מה התשואה האפשרית באחוזים) לעליה לעבר הערך המתואם הוא גבוה בהרבה לעומת האג"חים האחרים. חשוב לציין שהמח"מ של אג"ח ח' הוא גדול משני הסדרות האחרות, אבל לא ברמה שהצדיקה, לדעתי, את הפערים שנוצרו. הפער במח"מ בין סדרה ח' ולבין סדרה ו' הוא קטן יחסית.

 

להלן גרף המשווה את התנועה של האג"חים בעת הפוזיציה, הממחיש את אותו 'מינוף' רעיוני שנוצר כתוצאה מהניכיון ואף את שאר האלמנטים שציינתי:

 

 


«

»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>